Materasso swoją przygodę rozpoczął w 1995 roku. To producent materacy na Słowacji, który jako jedyny pracuje w systemie ISO. Oznacza to, że cały proces produkcyjny przebiega pod stałym nadzorem wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Przez wiele lat celem firmy było skupienie się na produkcji materacy medycznych, poduszek anatomicznych, antyalergicznych kołder oraz stelaży do łóżek.

W 2009 roku kolejnym rozwojowym krokiem było rozpoczęcie produkcji łóżek kontynentalnych. Firma szczególnie wzięła sobie do serca dbałość o detale, czyli najmniejszy szczegół nadający charakteru całości. Finalnie produkt odznacza się wysoką jakością.

Materiały i surowce posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty sprawiają, że produkty są przyjazne środowisku. Jednym z takich materiałów są piany BIO, wykorzystywane przy produkcji zdrowotnych materaców.

Aktualnie firma w przeciągu roku produkuje przeszło 300 000 materacy. Dzięki temu mogła zdobyć uznanie wielu innych zagranicznych rynków, w tym Polski czy Szwajcarii. Dodatkowo Materasso zajmuje się również produkcją akcesoriów domowych, w których skład wchodzą poduszki, zabawki z piany czy śpiwory.

Najwyższą wartością firmy jest Dotyk Natury. Firma codziennie podąża drogą w kierunku zdrowia, ekologii i natury.