Meble dobrej jakości – jak je wybrać?

Dlaczego warto postawić na dobrą jakość mebli? Dla wielu z nas, jest to czynnik wiążący. Nie chcemy ich zmieniać co rok, czy dwa lata. Marzymy, aby były naszymi codziennymi i oddanymi towarzyszami, spełniającymi swe zadania. Na co warto w takim razie zwrócić uwagę, przy wyborze dobrych jakościowo mebli?

Meble tapicerowane, powinny być wykonane z dobrej jakościowo tkaniny, najlepiej plamoodpornej, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia można szybko i łatwo usunąć. Nie bój się czytać opisu danego przedmiotu. Poświęć więcej czasu, mebel obejrzyj  dokładnie z każdej strony. Zwróć uwagę na wykończenia nawet najmniejszych elementów. Rodzaj szwów, czy są grube, cienkie, śliskie. Usiądź na kanapie, fotelu czy krześle. Oceń jak się siedzi, czy jest wygodnie. Zapytaj o rodzaj sprężyn (jeśli takie się pojawiają).

Bardzo popularnymi meblami są meble drewniane, niezależnie czy są lite czy klejone. Do ich produkcji jest wykorzystywane drewno z drzew liściastych oraz iglastych, czyli sosna, dąb, orzech, klon czy brzoza. Tego rodzaju meble wymagają dodatkowej opieki, czyli woskowania. Dzięki temu są odporne na zarysowania i wgniecenia. Sprawdź jak się łączą, czy jest to stabilna konstrukcja, czy nie ma ubytków, przerw oraz widocznych luzów. Pamiętaj muszą być idealnie dopasowane do siebie, powinny być też bardzo stabilne i wytrzymałe. Dzięki temu będą Ci służyć latami.

Meble dobrej jakości kosztują. Oczywiście nie mówimy tutaj o wygórowanych cenach, ale adekwatnych do renomowanej marki, odznaczającej się sprawdzonymi certyfikatami. Warto przeznaczyć więcej pieniędzy, aczkolwiek mając na uwadze fakt, że będą nam służyć latami, więc ich koszt rozłoży się w sposób analogiczny.

Ważnym aspektem jest również gwarancja. My Ci ją dajemy na okres dwóch lat. Wiemy, że przez ten czas zdążysz, zapoznać się i  pozwolisz zadomowić meblom z naszego salonu. W Gowa Meble stawiamy na jakość, ponieważ satysfakcja klienta jest dla nas najlepszą nagrodą.